• Rok szkolny 2023/2024

• Tarnowskie Góry

W dniu 3 października klasy 6 i 8 pod opieką nauczycieli udały się na wycieczkę do Tarnowskich Gór. Celem wycieczki było zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra. Uczniowie mieli okazję spacerować podziemnymi korytarzami oraz podziwiać wyrobiska komorowe ukształtowane przez człowieka – „Gwarka” i przyrodę. Poznali historię górniczego regionu zwiedzając Multimedialne Muzeum Górnictwa. Z Kopalni Srebra udali się do Sztolni „Czarnego Pstrąga”, gdzie dopełnieniem wrażeń był przepływ w łodziach 600 m odcinka w podziemiach. Atmosferę tajemniczości w kopalni tworzyło delikatne światło lamp górniczych. Ostatnim punktem wyjazdu były malownicze ruiny zamku położone 15 kilometrów od Częstochowy w niewielkiej miejscowości Olsztyn, to jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych spośród "Orlich Gniazd". Nasz wzrok od razu przyciągnęła cylindryczna, wysoka wieża oraz otaczające zamek formacje skalne.

Wycieczka była niezapomnianym przeżyciem, ciekawym doświadczeniem, miło spędzonym czasem.