• Wielkanoc 2023

• Drodzy Pracownicy naszej szkoły, Rodzice i kochani Uczniowie!

Wielkanoc to czas otuchy i nadziei.

Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka.

Z okazji zbliżających się Świąt,

Życzymy:

Aby czas Wielkanocny przyniósł wszystkim wyczekiwaną radość,

Niech będzie źródłem wzmacniania ducha.

Niech napełni Was pokojem oraz wiarą.

Niech pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

• "W osiemdziesiątą rocznicę akcji pod Czarnocinem"

• W piątek 17 marca 2023 roku odbył się pierwszy etap Międzyszkolnego Konkursu Historycznego pod nazwą "W osiemdziesiątą rocznicę akcji pod Czarnocinem". Drugi etap, do którego zakwalifikuje się po pięciu uczniów każdej szkoły podstawowej w naszej gminie, odbędzie się w poniedziałek 27marca.

• Barwy Pokoju-konkurs

• Dnia 11 marca w ODA w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Barwy pokoju" organizowanego przez Liceum Sztuk Plastycznych. W Konkursie wzięły udział uczennice: Patrycja Małgorzaciak z klasy VIII a oraz Yelizaveta Bulava z klasy VII. Miło nam poinformować, że praca Lizy Bulavy zdobyła I miejsce w tym Konkursie.

Zwycięzcy gratulujemy, a Patrycji dziękujemy za piękną pracę.

• Konkurs plastyczno-filmowy „ŚNIEŻNY DEKALOG”

• Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym na zilustrowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS pod nazwą „Śnieżny Dekalog”. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży. Organizatorem konkursu jest Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, a partnerami są: Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego, Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu oraz Fundacja PZU.

W konkursie mogą wziąć udział prace wykonane indywidualnie lub zespołowo (maksymalnie do 3 osób) w dwóch kategoriach wiekowych:

1. kategoria I - wiek: 5-10 lat,
            2. kategoria II - wiek: 11-16 lat.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do 3 marca 2023 r. pracy konkursowej na rysunek, plakat lub spot filmowy oraz przesłanie jej na adres Biura Prewencji Komendy Głównej Policji ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia podpisaną przez Opiekuna.

Zapraszamy do udziału. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.

Karty zgłoszenia do pobrania znajdują się razem z regulaminem konkursu tutaj.

• Nasza szkoła przystąpiła do programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jej misją jest pomoc nowoczesnej szkole, aby zajęcia były prowadzone w sposób jeszcze bardziej ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/laboratoria

• „SZKOŁY pełne TALENTÓW"

• Informujemy, że szkoła bierze udział w akcji LIDL „SZKOŁY pełne TALENTÓW". Wspólnie zebraliśmy 809 talenciaków, które wymieniliśmy na zestaw do unihokeja.

Dziękujemy za wsparcie naszej szkoły.

• ROK SZKOLNY 2022/2023

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023.

O godzinie 8.00 obędzie się Msza św. w kościele.

O godz. 9.00 uczniowie wszystkich klas powitają rok szkolny w sali gimnastycznej.

Spotkania zakończą się ok godz. 10.30. Odwozy w tym dniu będą się odbywały najszybciej jak to możliwe po zakończeniu spotkań z wychowawcami.

Świetlica w dniu 1 września 2022 r. czynna będzie od 7.00 do 16.00

• Zakręcona akcja czerwonego serduszka!

• W zakręconej akcji zbieramy plastikowe nakrętki

do CZERWONEGO SERCA.

Dzięki tej zbiórce realizujemy dwa ważne cele: pomagamy chorym dzieciom, a jednocześnie segregujemy śmieci i dbamy o środowisko.

Mamy już trzecie zapełnione serce, a zebrane nakrętki powędrowały do Leonka.

Zachęcamy do zbiórki plastikowych nakrętek, warto!

• Konkurs na film promujący szczepienia przeciw COVID-19

• Zapraszamy chętnych uczniów do wzięcia udziału w konkursie na film promujacy szczepienia przeciv covid-19. Zadaniem uczniów jest przygotowanie krótkiego filmu zachęcającego do szczepień przeciw COVID-19. Film nie może być dłuższy niż 60 sekund.

Organizatorem konkursu jest Wojewoda Łódzki. Termin zgłoszeń – do 8 lutego 2022 r. (w naszej szkole)

Szczegółowe informacje na librusie oraz w załączonym regulaminie.

• Mamy to !

• Czerwony pojemnik w kształcie serca przeznaczony do zbierania plastikowych nakrętek pojawił się w centrum Czarnocina. Wielkie serce czeka na nakrętki. Jest to nie tylko proekologiczne przedsięwzięcie, ale jednocześnie pomoc dla najbardziej potrzebujących. Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów w Czarnocinie zachęca do zapełniania serca nakrętkami.

• Konkurs "Moja Ojczyzna"

dotyczący Gminnego Konkursu Plastycznego „Moja Ojczyzna”

Na prośbę zainteresowanych uczestnictwem w Gminnym Konkursie Plastycznym „Moja Ojczyzna” Organizatorzy wprowadzają zmiany do Regulaminu:

• Uczestnikami Konkursu mogą być dzieci z przedszkola oraz szkół z terenu gminy Czarnocin jak również czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Czarnocinie.

•  Ulega wydłużeniu termin składania prac konkursowych do 22 listopada 2021r. Prace dostarczone po wskazanym terminie nie będą oceniane.

Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w konkursie.

wiecej w zakładce ...Uczniowie i rodzice/ Z życia Szkoły/ Konkursy.

• Rok szkolny 2021/2022

• 1 września 2021r rozpoczęliśmy nowy rok szkolny

Informujemy, że rok szkolny 2021/2022 rozpoczyna się pierwszego września 2021r.

O godzinie 8.00 obędzie się Msza św. w kościele.

Po Mszy św., ok godz. 9.00 uczniowie klas: pierwszej i czwartej powitają rok szkolny w sali gimnastycznej.

W tym samym czasie uczniowie pozostałych klas spotkają się z wychowawcami w swoich pracowniach.

Spotkania zakończą się ok godz. 10.00.