• Podsumowanie konkusów

Konkurs „Mistrz pięknego czytania”

W dniu 20.10.2021r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czarnocinie odbył się konkurs czytelniczy „Mistrz pięknego czytania”.  W konkursie brało udział 12 uczniów z klas I ,IIa, IIb i III Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Czarnocinie. Uczniowie wyłonieni
          w eliminacjach klasowych prezentowali swoje umiejętności czytelnicze przed jury.

Komisja w składzie: Pani  Henryka Lasota - Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
          w Czarnocinie i nauczyciel języka polskiego, pani Paulina Wójcik - nauczyciel języka polskiego i wychowawca w przedszkolu, pani Beata Klecoń – pedagog szkolny oceniały:

- płynność i bezbłędność czytania,

- wyrazistość i dykcję,

- głośność i tempo czytania.

Celem konkursu było:

o   kształtowanie umiejętności pięknego czytania,

o   budzenie zainteresowania literaturą dziecięcą,

o   stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności oraz  porównanie ich
          z umiejętnościami innych,

o   uczenie rywalizacji w miłej atmosferze

o   promocja czytelnictwa.

Jury wyłoniło trzech laureatów i przyznało trzy wyróżnienia.

Nagrodzeni uczniowie to:

- I miejsce Gracjana Szeligowska kl. IIa

- II miejsce Maja Olejnik kl. III

- III miejsce Bednarek Marcel kl.III

- Adam Robak kl.I (wyróżnienie)

- Jakub Stępniak kl. IIa (wyróżnienie)

- Marcel Ceranka kl. III (wyróżnienie)

W konkursie brali udział także: Karol Feltynowski kl. I, Filip Maślanka kl. I, Maksymilian Ropelski kl. IIa, Bartłomiej Sabela kl.IIb, Kalina Tomczyk kl.IIb, Oliwia Wira kl. IIb.

Wszyscy uczniowie  biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy , nagrody książkowe oraz słodki ,  mały upominek.

Organizatorem konkursu była Małgorzata Kołodziejczyk - bibliotekarz szkolny Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Czarnocinie.

Wszystkim uczestnikom, a w szczególności laureatom konkursu, serdecznie gratulujemy!!!