• Rok szkolny 2019/2020

      •  

            W piątek 26 czerwca inaczej niż zwykle zakończyliśmy rok szkolny 2019/2020.
        O godz. 9.00 świadectwa ukończenia Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Czarnocinie, a także nagrody i dyplomy, odebrali absolwenci klasy VIII. Pani dyrektor Henryka Lasota podziękowała wszystkim, zarówno uczniom, jak i nauczycielom, życząc powodzenia w dalszym życiu i edukacji oraz udanych wakacji. Wójt Gminy Czarnocin p. Roman Miksa wręczył nagrodę najlepszemu absolwentowi szkoły, którym został Jan Maciejewski. Otrzymał on także tytuł najlepszego absolwenta w zakresie języków obcych.
        Głos zabrała p. Monika Janiak – Feltynowska, reprezentując rodziców, którzy ze względu na pandemię nie mogli towarzyszyć swoim dzieciom w tak ważnym dla nich dniu. Przekazała również absolwentom tradycyjne, pożegnalne upominki od klasy siódmej. Pięcioro uczniów otrzymało świadectwa końcowe  z wyróżnieniem, wielu zostało uhonorowanych za sukcesy w nauce, pracę  w samorządzie oraz wolontariat. Tytuł najsympatyczniejszej absolwentki przypadł w tym roku Małgosi Smuklerz. Chorąży szkolnego pocztu sztandarowego dokonał symbolicznego przekazania sztandaru na ręce pani dyrektor i pani Przewodniczącej Rady Rodziców, aby w nowym roku szkolnym mogli go przejąć młodsi koledzy i godnie prezentować podczas uroczystości szkolnych. 
        W imieniu absolwentów głos zabrał Jan Maciejewski, wspominając czasy nauki w szkole podstawowej i dziękując za ośmioletnią współpracę. Przekazał również tablo ze zdjęciami absolwentów. Będzie ono wszystkim przypominać   o kolejnym pokoleniu, które opuściło mury naszej szkoły.

         

         

         

         

         

         

        Wyniki rekrutacji na rok 2020/2021 - przedszkole

        Wyniki rekrutacji na rok 2020/2021 - klasa I




        Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Czarnocinie
        przekazuje informacje uzyskane od Ministerstwa Edukacji Narodowej
        skierowane do rodziców i uczniów:

        Rodzicu,

        • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;

        • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;

        • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;

        • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;

        • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;

        • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

        W szczególnie uzasadnionych sytuacjach rodzic ucznia z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego może wystąpić do dyrektora szkoły, do której uczęszcza jego dziecko o zapewnienie opieki.

        Uczniu,

        • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi
          (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);

        • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;

        • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym
          z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;

        • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

         


         

         

         

         

         


         

        UWAGA!

        RODZINNY KONKURS PLASTYCZNY „WIELKANOCNE OZDOBY”  CZARNOCIN 2020

        REGULAMIN


        Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

        W piątek, 21 lutego, po raz kolejny obchodzony był w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Tegoroczna formuła przewidywała prowadzenie zajęć przez samych Uczniów- plan sprawdził się fantastycznie. Chętni aktywiści przygotowali różnorakie propozycje zarówno dla klas, w których sami się uczą, jak i dla koleżanek i kolegów z innych klas. Były więc quizy internetowe z rywalizacją zespołową, ortograficzny escape room, łamańce językowe i grupowe poszukiwanie zagadek. Nauczyciele języka polskiego są pod wrażeniem zaangażowania Uczniów w przygotowanie i prowadzenie zajęć- również u naszych Milusińskich w przedszkolu. 

        GALERIA


        OTWARCIE NOWEGO PRZEDSZKOLA w CZARNOCINIE

         

        Otwarcie nowego budynku przedszkola miało miejsce w czwartek 20 lutego 2020 roku. Wśród licznie przybyłych gości obecni byli: parlamentarzyści, samorządowcy na szczeblu wojewódzkim, powiatowym, gminnym, przedstawiciele instytucji zarządzających oświatą, dyrektorzy gminnych placówek oświatowych, nauczyciele Zespołu Szkolno –Przedszkolnego w Czarnocinie oraz przedszkolaki wraz z rodzicami. Uroczystość rozpoczęła się od symbolicznego przecięcia wstęgi, której dokonał Wójt Gminy Czarnocin Roman Miksa oraz Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarnocinie Henryka Lasota. Przy tej okazji odsłonięto również pamiątkową tablicę zamieszczoną przy głównym wejściu nowo otwartego budynku. Poświęcenia nowych pomieszczeń przedszkolnych dokonał proboszcz parafii  w Czarnocinie ks. kan. Bogdan Jeleń. Po części oficjalnej uroczystości zaproszeni goście przenieśli się do sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, gdzie przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny pt. „Przedszkole drugi dom”. Przygotowane przedstawienie było podziękowaniem naszych najmłodszych wychowanków za nowe, przestrzenne i kolorowe miejsce do nauki i zabawy. Była to również okazja do zaprezentowania przez dzieci swoich talentów muzycznych, tanecznych oraz aktorskich szerszemu gronu. Przygotowana inscenizacja przeniosła widzów do krainy baśni i bajek i oczarowała wszystkich zgromadzonych gości.

        W części oficjalnej zabrał głos Wójt Gminy Czarnocin Roman Miksa, który przedstawił historię powstania budynku oraz podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania nowego przedszkola. Głos zabrała również Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, która na ręce wójta złożyła symboliczny bukiet kwiatów, jako podziękowanie za trud włożony w wybudowanie nowego budynku.

        Na zakończenie uroczystości przemawiali zaproszeni goście, którzy byli pod ogromnym wrażeniem powstałego obiektu oraz przygotowanej inscenizacji pod okiem nauczycielek z Przedszkola Samorządu Gminy w Czarnocinie. Wszystkim przedszkolakom natomiast życzyli samych sukcesów i radości z pobytu w nowym przedszkolu,

        Po zakończeniu uroczystości wszyscy zaproszeni goście mieli możliwość zwiedzania nowych pomieszczeń przedszkolnych, które zachwycają kolorystyką oraz dużą powierzchnią, która daje nowe możliwości w prowadzeniu ciekawych i kreatywnych zajęć.


         

        Informacje na stronie GMINY CZARNOCIN
         

        GALERIA


        Niech nam miłościwie panują!!


        Zabawa choinkowa to jedna z najbardziej wyczekiwanych atrakcji roku szkolnego. W ostatni piątek stycznia bawiliśmy się wspólnie  w rytm znanych i lubianych przebojów. Niewątpliwym urozmaiceniem tegorocznej "choinki" był konkurs na królową i króla balu- berła i korony otrzymali Julia Woźniak z klasy VI a i Marcel Błoch z klasy V b. Członkowie Samorządu Uczniowskiego wręczyli zwycięzcom również słodkie upominki. Królewska para zaprezentowała się poddanym we wspólnym tańcu.

        GALERIA


        IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIETAJ I… 

             Fundacja DBAM O MÓJ Z@SIĘG po raz kolejny jest organizatorem ogólnopolskiego projektu pt. “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ !”. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi wszystkich polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych.
        W naszej szkole koordynacją konkursu zajęły się pani Grażyna Banaszczak oraz pani Agnieszka Jaroniek .
        W ramach projektu dzieci otrzymały przysłane przez Fundację kartki świąteczne celem napisania życzeń świątecznych wspólnie ze swoimi rodzicami. Miały też możliwość wzięcia udziału w konkursie plastycznym indywidualnie lub wspólnie z członkami rodziny polegającym na przygotowaniu najpiękniejszego frontu kartki świątecznej, a także w konkursie filmowym o charakterze zbiorowym polegającym na przygotowaniu filmiku maksymalnie 2 minutowego, który przedstawiałby hasło kampanii.
        Zainteresowanie konkursami było bardzo duże. Powstały piękne kartki świąteczne oraz nagrany został interesujący film. Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników.

        GALERIA


        W dniu 30 stycznia 2020 roku w bibliotece szkolnej odbyło się przyjęcie uczniów klasy pierwszej w poczet czytelników biblioteki.Ceremonia miała charakter kameralny i uroczysty. Pierwszaki wraz z wychowawczynią panią Beatą Baranowską obejrzały inscenizację przygotowaną przez bibliotekarkę i uczennice z kl. Va i VIb, poznały prośby i życzenia książek, brały udział
        w zgadywankach rozpoznając tytuły baśni. Królowa biblioteki wysłuchała ich przyrzeczenia bycia dobrym czytelnikiem, a następnie pasowała każde dziecko swoim magicznym mieczem. Pani vice dyrektor Zofia Adamus wręczyła każdemu uczniowi Dyplomy pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej, a bibliotekarka Anna Matuszkiewicz słodkie co nieco.
        Na zakończenie każde dziecko wypożyczyło z biblioteki wybraną przez siebie książkę.

        GALERIA


        WIGILIA DLA ZWIERZĄT 2019

        Po raz kolejny nasza placówka wzięła udział w akcji „Wigilia dla Zwierząt”.
        Przedszkolaki i uczniowie przynosili koce, poduszki, suchą i mokrą karmę. Wszystkie dary zostały przekazane na rzecz SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT w Piotrkowie Trybunalskim, a także DOMU DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT
        POKOCHAJ CZTERY ŁAPY w Niemojewie gmina Lututów. W imieniu zwierząt-serdecznie dziękujemy.

        GALERIA

         


         ŚWIĄTECZNE WARSZTATY CERAMICZNE

          W grudniu w naszej szkole odbyły się warsztaty ceramiczne dla chętnych dzieci z klas IV-VII.
        Na pierwszym spotkaniu uczestnicy lepili z gliny Anioły, Mikołaje oraz ozdoby choinkowe, na drugim zaś kolorowali wypalone wcześniej w piecu swoje prace profesjonalnymi farbami ceramicznymi. Ulepione Anioły i Mikołaje wniosły do domów świąteczny nastrój. Warsztaty tego rodzaju były nie tylko doskonałym ćwiczeniem rozwijającym umiejętności manualne , ale także okazały się źródłem świetnej zabawy. Przyczyniły się do rozwijania talentów plastycznych, a w niektórych przypadkach ujawniły ukryty potencjał artystyczny.

        GALERIA


        20 grudnia 2019 odbyło się w naszej szkole coroczne przedstawienie bożonarodzeniowe, zaprezentowane przez uczniów klasy IIIb i IV,
        pod kierunkiem wychowawczyń Barbary Papiewskiej i Danuty Skalskiej.

        W pierwszej kolejności na scenie pojawili się trzecioklasiści, którzy przypomnieli o zwyczajach bożonarodzeniowych oraz wprowadzili społeczność szkolną, zaproszonych gości, rodziców i dziadków w radosny nastrój. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki ,a nawet tańczyli. Pełen dobrej energii występ spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności.

        Uczniowie klasy czwartej przypomnieli dlaczego obchodzimy święto Bożego Narodzenia. Pełne humanitarnego przesłania przestawienie „Matka Boska wśród ubogich” wprowadziło zebranych w podniosły nastrój i jednocześnie zwróciło uwagę na problemy współczesnego świata. Co ważne – czwartoklasiści występowali w języku angielskim – trudne zadanie dla takich młody artystów 

        Przepięknym i wzruszającym dopełnieniem imprezy był występ chóru szkolnego – od batutą p.Marcina Ruty. Chór w obu częściach przedstawienia prezentował kolędy i pastorałki – po polsku
        i po angielsku.

        Okolicznościową dekorację wykonała sekcja plastyczna samorządu szkolnego pod kierunkiem p.Grażyny Banaszczak.

        GALERIA


        WYCIECZKA KLASY IV   

        W grudniu klasa IV była na wycieczce w Łodzi. Uczniowie zwiedzili Muzeum Miasta Łodzi w dawnym Pałacu Poznańskiego, gdzie uczestniczyli w lekcji muzealnej, rozszerzającej ich wiedzę na temat rozwoju przemysłowego miasta.
        Bogaci w wiedze udali się następnie na teren dawnych zakładów Poznańskiego , obecnie Manufaktura, gdzie poszukiwali śladów poznanej historii.
        W Parku NowomiejskiM, zwanym Parkiem Śledzia, uczniowie zapoznali się z informacjami na temat początków miasta oraz wielu narodów i kultur , które w tym mieście żyły i tworzyły jego kulturę.W roli pilota wysąpiła wychowawczyni klasy Danuta Skalska.
        Ukoronowaniem miłego, choć deszczowego, dnia była wizyta w kinie Helios.

        GALERIA


        Wycieczka patriotyczna śladami Szarych Szeregów

        W dniu 27 listopada 2019 r. uczniowie klas 6a, 6b oraz 5b z opiekunami Izabelą Stefanek, Dorotą Sochą oraz Anną Matuszkiewicz mieli okazję wziąć udział w wycieczce do Warszawy śladami bohaterów z Szarych Szeregów. Zbiórka odbyła się o godz. 7 przed Szkołą Podstawową w Czarnocinie.

        Pierwszym punktem wycieczki było Liceum im. Stefana Batorego, do którego uczęszczali Alek, Zośka i Rudy. Przywitani zostaliśmy przez uczennice klasy maturalnej, które zaprezentowały szczegóły Akcji pod Arsenałem a następnie oprowadziły nas po budynku liceum. Dowiedzieliśmy się, że Akcja pod Arsenałem trwała 15 minut i nie potoczyła się dokładnie tak jak chcieli jej organizatorzy. Usłyszeliśmy również, że tylko Alek i Zośka zostali odznaczeni Orderem Virtuti Militari. Męczeńska śmierć Rudego nie była wystarczającą dla uznania go godnym dla tego odznaczenia. Rudy został odznaczony Krzyżem Walecznych i Krzyżem Komandorskim. Zobaczyliśmy także dziedziniec szkolny, na którym znajdują się dwa obeliski z namalowanymi przez Alka znakami Polski Walczącej. W starych murach Liceum czuć było ducha patriotyzmu, pozostawionego przez jego absolwentów.

        Następnie pojechaliśmy do Ministerstwa Edukacji Narodowej, gdzie znajduje się Mauzoleum Walki i Męczeństwa w Warszawie. Muzeum mieści się w dawnej siedzibie Gestapo przy Alei Jana Christiana Szucha 25. Budynek zachował się w prawie niezmienionej postaci. Zobaczyliśmy cele, w których Gestapo przetrzymywało aresztowanych Polaków oraz narzędzia tortur, którymi posługiwano się w czasie przesłuchań. Takimi narzędziami zapewne posługiwano się w czasie bestialskich tortur Rudego. Przejmujące krzyki osób przesłuchiwanych - słyszalne w czasie zwiedzania - nie pozwalały na obojętność. W wielu oczach można było zobaczyć łzy.

        Kolejnym punktem wycieczki był Cmentarz Wojskowy na Powązkach przy ul. Powązkowskiej 43/45. Wśród grobów członków harcerzy Armii Krajowej - Szarych Szeregów, na których ustawiono białe, brzozowe krzyże, znajduje się mogiła Zośki, Rudego i Alka. Zapaliliśmy znicze i chwilą zadumy oddaliśmy część bohaterom z Szarych Szeregów.

        Ostatnim miejscem na szlaku wycieczki było Muzeum Więzienia Pawiak przy ul. Dzielnej 24/26, gdzie był przetrzymywany Rudy. Więzienie zostało spalone, zaś Muzeum zastało wybudowane na ocalałych piwnicach Pawiaka. Zobaczyliśmy przejmujące listy, różańce, rysunki oraz różne pamiątki, które przetrwały w pożarze a zostały pozostawione przez więźniów, w większości osoby zamordowane w czasie II wojny światowej. Największe wrażenie wywarły narzędzia tortur, jakimi posługiwali się naziści oraz informacje na temat bestialstwa jakiego doświadczyli przetrzymywani w tych murach Polacy.

        Każdy z nas odwiedzając miejsca, w których nie tak dawno żyli, uczyli się, walczyli i umierali bohaterowie z Szarych Szeregów, uświadomił sobie jak wiele im zawdzięczamy. Mamy szczęście żyć w czasach pokoju. Życie nie zmusza nas do dokonywania tak trudnych wyborów. Nie musimy okazywać miłości do Ojczyzny, umierając za nią. Duch Alka, Rudego i Zośki powinien nam jednak zawsze towarzyszyć. Miłość do Ojczyzny możemy okazywać inaczej ....

         

         GALERIA


        Akcja BohaterON- włącz historię!

         

         

        W bieżącym roku szkolnym po raz drugi przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji BohaterOn - włącz historię!
        Celem projektu jest uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, wzmacnianie tożsamości narodowej, krzewienie postaw patriotycznych oraz budowanie wrażliwości społecznej. Zgodnie z regulaminem najpierw w klasach zostały przeprowadzone zajęcia tematyczne poświęcone Powstaniu Warszawskiemu. Następnie uczniowie pisali do żyjących uczestników tego zrywu. Swoją wdzięczność wyrażali na wiele sposobów. Pisali listy, życzenia, tworzyli pocztówki, malowali laurki. Młodsi z klas 1-3 kierowali życzenia „ogólnie” do Powstańców, w klasach starszych dominowały kartki spersonalizowane. Liczymy na to, że każda z nich dostarczy odbiorcy wielu wzruszeń i radości. Udział w akcji był niewątpliwie dużym przeżyciem dla uczniów. Mogli poznać Bohaterów, prześledzić ich biogramy na stronie internetowej akcji i podziękować za to, że mogą żyć w wolnej Polsce. Koordynatorem szkolnym akcji była pani Izabela Stefanek.

        Cześć i chwała Bohaterom!

        GALERIA


        19 listopada 2019 roku uczniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce do Fabryki bombek w Piotrkowie Tryb.

        GALERIA


        Obchody Światowego Dnia Walki z AIDS

        w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czarnocinie

         

             02. XII 2019r. odbyły się w ZSP w Czarnocinie uroczyste obchody Światowego Dnia Walki z AIDS z udziałem: Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Piotrkowie Tryb., p. Elżbietą Dobrzyńską, kierownika sekcji Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej w PSSE , p. Wiesławą Kozińską, mł. asystentów sekcji Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej PSSE p. Karoliną Domaracką i p. Adamem Karczem, z udziałem Wicestarosty Powiatu Piotrkowskiego, p. Dariuszem Magaczem, przedstawicieli Urzędu Gminy w Czarnocinie, p. Małgorzatą Cuper i p. Anettą Koper, dyr. SP w Szynczycach, p. Leszkiem Bińkowskim, z udziałem zwycięzców Powiatowego Konkursu Plastycznego: „Młodzi nt. HIV/AIDS” wraz z opiekunami i społeczności szkolnej od klasy piątej SP w Czarnocinie.

             Podczas tych obchodów przybliżono tematykę HIV/AIDS w formie spektaklu przygotowanego przez uczniów klasy ósmej SP w Czarnocinie w ramach realizacji programu edukacyjno-profilaktycznego o tematyce HIV/AIDS. Podczas tej uroczystości został podsumowany przez p. Wiesławę Kozińską Powiatowy Konkurs Plastyczny: „Młodzi nt. HIV/AIDS” zorganizowany przez PSSE w Piotrkowie Tryb. Spośród 68 prac z 15 szkół podstawowych powiatu piotrkowskiego wyłoniono następujących zwycięzców:

        I miejsce – Angelika Zawisza – SP w Krzemieniewicach,

        II miejsce – Oskar Cieślik - SP w Moszczenicy,

        III miejsce – Dominika Olejnik – SP w Babach,

        oraz trzy wyróżnienia: dla Patrycji Misio – SP w Szynczycach; dla Martyny Sobutkowskiej – SP w Gomulinie i dla Patrycji Kotlewskiej – SP w Krzemieniewicach. Zwycięzcom wręczono nagrody, które ufundowało Starostwo Piotrkowskie.

               Podczas tego uroczystego apelu podsumowano również Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS i Uzależnieniach przeprowadzony wśród uczniów SP w Szynczycach i Czarnocinie. Uczniowie, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w II etapie zostali nagrodzeni. Wśród najlepszych znaleźli się następujący uczniowie: Anna Dziubałtowska (SP Szynczyce); Zofia Salicka (SP Czarnocin); Katarzyna Cebula (SP Czarnocin); Julia Glinka (SP Szynczyce); Oliwia Tuszyńska (SP Czarnocin); Oliwia Frydrych (SP Czarnocin). Nagrodzono również uczniów biorących udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym, których prace zakwalifikowano do etapu powiatowego (Bartek Koper, Jakub Kopeć, Kinga Miksa, Oliwia Frydrych i Patrycja Misio). Nagrody w tych konkursach ufundowała Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czarnocinie. Podczas tegorocznych obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS Wicestarosta Powiatu Piotrkowskiego podziękował p. Wiesławie Kozińskiej za dotychczasową współpracę na niwie promocji zdrowia i oświaty zdrowotnej w powiecie wręczając kwiaty i okolicznościowy dyplom uznania.

        Uroczysty apel zakończyła p. dyr. Henryka Lasota, dziękując za przygotowanie uroczystości zarówno uczniom jak i nauczycielom oraz przybyłym gościom za uświetnienie swoją obecnością obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS.

        Koordynator szkolnego programu profilaktycznego – Barbara Nowak

        GALERIA


        28 listopada 2019 roku odbył się w naszej szkole gminny konkurs recytatorski pt. „Jesień w poezji” zorganizowany przez panią Beatę Baranowską.

        W konkursie uczestniczyli uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Czarnocinie i Szkoły Podstawowej w Szynczycach.

        Zwycięzcy konkursu recytatorskiego:

        Filip Nowak – I miejsce , uczeń kl. II SP Szynczyce,

        Marcel Bednarek – II miejsce, uczeń kl.I SP Czarnocin,

        Nikola Jagiełło – III miejsce, uczennica kl.II SP Czarnocin

        Uczniowie wyróżnieni:

        - Ola Dziubałtowska kl.III SP Szynczyce,

        - Amelia Jakiel kl.I SP Szynczyce,

        - Julia Mirowska kl.II SP Czarnocin

        Serdeczne podziękowania dla jury konkursu pani Annie Matuszkiewicz, pani Gabrieli Muszyńskiej oraz pani Małgorzacie Janek, a także wychowawcom klas za włożony wkład pracy w przygotowanie uczniów do konkursu.

        GALERIA


        POKAZ HIOSTORYCZNY

        W środę 13 listopada 2019 roku w naszej szkole odbył się pokaz historyczny zatytułowany „Historia kampanii wrześniowej oraz przebieg II wojny światowej”. Przygotowała go grupa rekonstrukcyjna „PATRIOTIC”, która zajmuje się organizowaniem podobnych lekcji historii na terenie Polski.

        W pokazie uczestniczyli uczniowie klas IV-VIII. Dzieci miały możliwość zapoznania się z najważniejszymi wydarzeniami rozpoczynającymi II wojnę światową, a także obejrzenia i dotknięcia eksponatów oraz replik broni z lat 1939-1945. Zainteresowani mogli również przymierzyć różne mundury i hełmy, zarówno polskie, jak i niemieckie i radzieckie. Uczniowie poznali ciekawostki związane z wojną, o których nie przeczytają w podręcznikach historii. Z chęcią uczestniczyli w rozmowie, wykazując się wiedzą w omawianym temacie, a jeszcze chętniej brali udział w zajęciach praktycznych, interesując się wyposażeniem żołnierzy z lat II wojny światowej.

        GALERIA


        O wolności, niepodległości, patriotyzmie i umiłowaniu ojczyzny mówi się wiele szczególnie przy okazji rocznic narodowowyzwoleńczych. Do tych wartości nawiązano w piątkowe południe 8 listopada 2019 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Szarych Szeregów w Czarnocinie gdzie społeczność szkolna i zaproszeni goście: władze gminy, radni, rodzice świętowali 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem uroczystości było wspólne przeżywanie Narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych.
        Obchody rozpoczęły się od wprowadzenia pocztu sztandarowego, a następnie odśpiewania przez zgromadzonych wszystkich zwrotek hymnu narodowego. W ten sposób szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję MEN oraz Rady Dzieci i Młodzieży "Szkoła do hymnu!". Wspólne śpiewanie to przypomnienie, że Polska jest niepodległa.
        Po komendzie spocznij głos zabrała pani dyrektor Henryka Lasota, która w prostych słowach wyjaśniła czym jest dzisiaj ,,patriotyzm”. Mówiła, że nie możemy zapomnieć o tych, którym zawdzięczamy wolność i żebyśmy dbali o nią, bo wolność jest nam zadana, a nie dana na zawsze.
        Następnie głos zabrał wójt Gminy Roman Miksa. On też podkreślił fakt, że żyjemy w wolnym
        i demokratycznym kraju i powinniśmy się z tego cieszyć i żyć tak, aby każdy kolejny dzień był świadectwem naszej troski o Ojczyznę.
        Po oficjalnych wystąpieniach poczet sztandarowy został wyprowadzony, a głos zabrali uczniowie, którzy w montażu słowno-muzycznym i prezentacji multimedialnej przedstawili krótką lekcje historii od roku 1772 do 1918. Mottem przewodnim był cytat z wiersza Marii Kaczorowskiej ,,…aby dziś żyła Polska wolna!” . W montażu zaprezentowano teksty poetyckie Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Stanisława Wyspiańskiego, które dostarczyły wielu wrażeń duchowych i estetycznych. Śpiewane przez chór pieśni „Miejcie nadzieję”, „Orzeł biały”, „Pierwsza brygada” wprowadziły atmosferę tamtych dni.
        Dzieci i młodzież ubrana w galowe stroje w skupieniu i zainteresowaniu słuchała występujących dając wyraz głębokiej miłości i dumy z tego, że jesteśmy Polakami.
        Nad sprawnym i prawidłowym przebiegiem uroczystości czuwali nauczyciele: p. Elżbieta Dróżdż, p.Anna Matuszkiewicz odpowiedzialne za część słowną i multimedialną , p. Grażyna Banaszczak za dekorację i p. Marcin Ruta za oprawę wokalno-muzyczną.

         GALERIA


        ZAPROSZENIE

           

        Społeczność Szkoły Podstawowej
        im. Szarych Szeregów w Czarnocinie
        w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czarnocinie
        pragnie zaprosić

        WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW
        Gminy Czarnocin

        na uroczystość z okazji
        Narodowego
        Święta Niepodległości,
        która odb
        ędzie się dnia 8 listopada 2019 r. o godz. 1045
        w sali gimnastycznej naszej szkoły.


        Niestety dziś dzieci już bajek nie mają,

        gdyż uczyć swą treścią te nowe przestają.

        W nich przemoc, egoizm, przebiegłość i swary.

        Więc pora by wrócić do bajek tych starych.”

         

                                         GALERIA

        5 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

        W tym roku szkolnym obchodziliśmy ten dzień już po raz kolejny, tym razem zapraszając dzieci do konkursu plastycznego. Chętne dzieci z klas „0” oraz I – III Szkoły Podstawowej miały przygotować pracę przedstawiająca swoją ulubioną postać z bajki. Głównym celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek, takich gdzie dobro wygrywa, zachęcanie do czytanie bajek, rozwijanie zainteresowań dzieci bajkami i baśniami. Światowy Dzień Bajek wprawdzie odbywa się dziś, ale w świetlicy szkolnej będzie gościł przez cały bieżący tydzień. Dzieci już od poniedziałku dobrze się bawią, słuchając bajek, rozpoznając postacie bajkowe
        i nazywając je, oglądając swoje ulubione bajki, wcielając się w role swoich ulubionych postaci, rozwiązując kalambury, zagadki, łamigłówki, quizy i spędzając miło czas przy muzyce w trakcie zabaw świetlicowych.

        Konkurs cieszył się ogromną popularnością. Wzięło w nim udział aż 51 uczniów. Prace konkursowe były tak cudowne, że jury miało ogromne trudności wybrać tę najpiękniejszą. Wszyscy uczestnicy wykazali się wyobraźnią. Prace były kolorowe, przestrzenne, wykonane z przeróżnych materiałów, pracochłonne i zapierające dech w piersiach.

        Komisja konkursowa w składzie: Gabriela Muszyńska, Agnieszka Jaroniek i Paulina Wójcik przydzieliły następujące miejsca i wyróżniania. Wszyscy uczestnicy, zostali nagrodzeni, nikt nie został pominięty.

        Wyniki konkursu:

        Nagrody

        I miejsce

        1. Maria Cieplucha kl. III A

        2. Małgorzata Jaroniek kl. III A

        3. Natan Galia kl. „0” A

        4. Nikola Wira kl. II

        5. Miłosz Mirowski kl. I

        6. Kacper Popek kl. „0” A

        7. Wojciech Sujecki kl. I

        8. Szymon Sujecki kl. I

        9. Karolina Stępniak kl. II

        10. Nikola Klimczak kl. „0” B

        11. Dawid Sady kl. I

        12. Krystian Maślanka kl. I

        13. Lena Maślanka kl. III B

        14. Julia Mirowska kl. II

        15. Kinga Macuda kl. III B

        16. Kacpek Klimczak kl. III B

        17. Maja Jeżak kl. „0” B

        18. Małgorzata Adamska kl. I

        19. Jakub Stępniak kl. „0” B

        20. Wanda Mielczarek kl. „0” A

        21. Kornelia Cieplucha kl. „0” A

        22. Marcel Ceranka kl. I

        23. Amelia Świerczyńska kl. „0” B

        II miejsce

        24. Marcel Bednarek kl. I

        25. Amelia Bartuzel kl. „0” A

        26. Zofia Glonek kl. „0” A

        27. Kacper Plich kl. „0” B

        28. Sandra Krawiec kl. „0” B

        III Miejsce

        29. Julia Kozub kl. III A

        30. Maja Janiec kl. III B

        Wyróżnienia:

        31. Weronika Fryc kl. „0” B

        32. Bartek Sabela kl. „0” A

        33. Mateusz Sabela kl. II

        34. Patryk Zajdler kl. III B

        35. Kacper Czyżewski kl. III B

        36. Julia Sitkiewicz kl. „0”A

        37. Kalina Tomczyk kl. „0”A

        38. Martyna Płachta kl. „0”B

        Dyplomy za udział otrzymali:

        39. Wiktor Caban kl. III B

        40. Jakub Szporak kl. III B

        41. Natalia Andrzejewska kl. III B

        42. Maksymilian Ropelski kl. II

        43. Maja Olejnik kl. I

        44. Zuzanna Sadowska kl. „0” B

        45. Weronika Kulbat kl. III A

        46. Karolina Nadaj kl. III A

        47. Natasza Wlazło kl. III B

        48. Antoni Kujawa kl. II

        49. Zuzanna Woźniak kl. II

        50. Cezary Krawczyk kl. III B

        51. Marcin Kosiorek kl. „0” A


        Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.
        Uczniowie z klasy IV ze Szkoły Podstawowej Szarych Szeregów w Czarnocinie wraz z wychowawczynią mieli przygotować wielką śniadaniową ucztę  – wyjątkowe śniadanie! 
        Celem programu było:
        – zwiększenie świadomości najmłodszych w kwestii prawidłowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem śniadania;
        – przyczynienie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację.

         

        Dla naszych uczniów był to dzień szczególny.
        Śniadanie poprzedziliśmy zajęciami, które miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłk, poznanie zasad zdrowego odżywiania się  oraz przypomnieli reguły zachowania się przy stole.
        Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji. Było wesoło, smacznie i sympatycznie. Dzieci potrafiły dzielić się produktami, działać wspólnie i zgodnie. Nie bały się próbować nowych smaków. Na stołach pojawiły się kolorowe kanapki oraz wiele innych przysmaków. Takie śniadanie było dla wszystkich  prawdziwą frajdą. Na twarzach uczniów promieniał uśmiech i  zachwyt.

         

         

        GALERIA


          Uczniowie klas IV-VI naszej szkoły wzięli udział w projekcie „Fonoholizm – hit czy kit? skala zagrożenia dla Powiatu Piotrkowskiego” organizowanym przez Powiatową Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczną w Piotrkowie Trybunalskim. Wybór tematyki dotyczącej szans i zagrożeń bezpieczeństwa wynikających z korzystania z telefonów komórkowych podyktowany jest obserwacją otaczającej rzeczywistości i związanych z tym licznych problemów pojawiających się wśród dzieci i młodzieży. To niepokój o rozwój młodego pokolenia, realizacje ich celów życiowych i marzeń, w świecie, który naszpikowany jest nowymi wzmocnionymi zagrożeniami.  Celem głównym zajęć jest zwiększenie świadomości uczniów szkół podstawowych w zakresie szans i zagrożeń wynikających z korzystania z telefonu komórkowego, a także poszerzenie wiedzy dotyczącej sposobów radzenia sobie z niewłaściwymi zachowaniami – kształtowanie postaw społecznych sprzyjających życiu bez nałogów.

             W dniu 22.10.2019 roku pedagodzy z poradni p. Dorota Kisiel i p. Bartłomiej Czerwiński przeprowadzili zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas IV-VI „Fonoholizm - hit czy kit?”. Uczniowie uzyskali wskazówki jak racjonalnie korzystać z „komórek”, kontrolować ich używanie, dokonywać właściwych wyborów, a jeśli nie były takowe – jak radzić sobie z negatywnymi skutkami złych decyzji, jak reagować, gdy widzą, że ktoś z ich rówieśników nadużywa korzystania z telefonu. Wiedzą, że powinni obserwować również samych siebie, aby w porę zareagować i nie wpaść w uzależnienie. 
            Po zakończonych zajęciach odbyło się rozstrzygniecie konkursu plastycznego związanego z tematyką projektu.
        Zwycięzcy konkursu na etapie szkolnym:
        •    I miejsce   - Weronika Krawiec (klasa Va)
        •    II miejsce  - Olimpia Błoch (klasa VIa)
        •    III miejsce - Adrianna Maślanka (klasa VIa)
         


        DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 

        Tego właśnie dnia uczniowie wyrażają wdzięczność i uznanie dla pięknej, aczkolwiek trudnej pracy nauczycieli, pedagogów i wszystkich pracowników szkoły.
        Ci zaś nareszcie się uśmiechają.

        Kochani nauczyciele,

        Bądźcie wciąż z nami,

        Obdarujemy Was dzisiaj kwiatami.

        Życzymy Wam szczęścia na następne lata,

        Niech żyje i rozkwita oświata.

         

        Uroczystą akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowali członkowie  Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem P. Katarzyny Jarszak i  ze wspaniałą oprawą muzyczną chóru szkolnego prowadzonego przez
        P. Marcina Rutę. Wspaniałe dekoracje zaprojektowała P. Grażyna Banaszczak.

         

        GALERIA


        Pani Beata Baranowska zorganizowała dla klas I-III szkolny konkurs plastyczny pt. „Moje jesienne drzewo”, w którym udział wzięło 41 uczniów.

        W dniu Święta Drzewa 10 października 2019 roku nastąpiło podsumowanie powyższego konkursu:

        I miejsce – Jan Turek klasa II

        I miejsce – Dawid Sady klasa I

        II miejsce – Kinga Macuda klasa IIIb

        II miejsce – Marcel Bednarek klasa I

        III miejsce – Natasza Matuszkiewicz klasa I

        Uczniowie wyróżnieni:

        Małgorzata Jaroniek kl.IIIa, Fabian Nadaj kl.II, Natasza Strumiłło kl.IIIb, Julia Kozub kl. IIIa, Julia Mirowska kl.II, Kacper Czyżewski kl.IIIb.

        Nagrodzeni uczniowie otrzymali nagrody książkowe, dyplomy i długopisy. Wszyscy uczestnicy konkursu dostali słodki upominek w postaci lizaka.

        GALERIA

         

        Dnia 10 października 2019 roku pani Beata Baranowska zorganizowała dla uczniów klas I-III spotkanie ze Strażnikiem leśnym, panem Łukaszem Kapustą z Nadleśnictwa Kolumna. Strażnik przeprowadził zajęcia przyrodniczo- edukacyjne w postaci pokazu ilustracji, rekwizytów oraz prezentacji multimedialnej na temat roślin, mieszkańców lasu, ich życia i zwyczajów. Poruszył również tematykę zachowania się w lesie, a także zapoznał uczniów ze specyfiką pracy leśniczego.

        GALERIA


         Dnia 26 września 2019 r. w czwartek, w szkole Podstawowej
        im. Szarych Szeregów w Czarnocinie,
        jak co roku, choć w trochę zmienionej formie,
        hucznie obchodziliśmy Europejski Dzień Języków.

        To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg. Od kilku lat obchodzimy je w naszej szkole w różnej formie, w tym roku organizatorki konkursu – nauczycielka języka angielskiego p. Agnieszka Jaroniek wraz z p. Kierownik Świetlicy – p. Gabrielą Muszyńską zaprosiły wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły do udziału w Festiwalu Piosenki Europejskiej. Hasłem przewodnim festiwalu było: „Europa da się lubić, Europa da się śpiewać”.

        Nauczycielki z pomocą uczniów przygotowały gazetki tematyczne związane z obchodami EDJ na całym świecie, oraz informacje o pochodzeniu języków nauczanych w naszej szkole.

        Podstawowe cele Europejskiego Dnia Języków to:

        • ukazanie opinii publicznej znaczenia uczenia się i nauczania języków, jak również konieczności urozmaicania oferty językowej w celu szerzenia idei wielojęzyczności oraz porozumienia pomiędzy różnymi kulturami;

        • promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować;

        • propagowanie uczenia się języków przez całe życie: zarówno w szkole, jak i poza nią, w celu kontynuacji nauki, jak i na potrzeby kariery zawodowej, zwiększenia mobilności czy też dla własnej przyjemności lub udziału w wymianie międzynarodowej.

        Celem Festiwalu była: popularyzacja języków obcych, propagowanie nauki języka angielskiego i niemieckiego – nauczanych w Naszej placówce, dokonanie przeglądu aktualnego stanu kultury muzycznej młodzieży, popularyzacja najbardziej wartościowych treści muzycznych i literackich oraz promowanie twórczości artystycznej, zachęcanie do prezentacji swoich umiejętności w przyjaznej atmosferze, promocja Unii Europejskiej, popularyzacja kultury krajów europejskich.

        Całą uroczystość, rozpoczęła p. Agnieszka Jaroniek – nauczycielka języka angielskiego, która wprowadziła publiczność, uczniów klas I – III SP w temat całego wydarzenia. Opowiedziała pokrótce co to jest za święto, dlaczego jest obchodzone i dlaczego warto uczyć się języków obcych. Zaśpiewała uczniom „Odę do Radości” – hymn Unii Europejskiej przypominając, że w maju tego roku obchodziliśmy 15 rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej.

        Do udziału w Festiwalu zgłosiła się liczna grupa dzieci i młodzieży naszej szkoły, którzy lubią śpiewać i chcieli zaprezentować się przed swoimi kolegami i koleżankami. Śpiewali piosenki w różnych językach, choć największą popularnością cieszył się język angielski
        i język polski. P. Gabriela Muszyńska zapraszała poszczególnych uczestników do występów.

        Klasa I SP pod opieką p. wychowawczyni Beaty Baranowskiej przygotowała występ grupowy i przedstawiła publiczności piosenkę „Panie Janie” w 4 językach.

        Jury, w składzie Pań wychowawczyń klas I – III SP, wraz z organizatorkami i Dyrekcją szkoły – p. Dyrektor Henryką Lasotą i p. vice dyrektor Zofią Adamus wyłoniły zwycięzców w 2 kategoriach wiekowych – klas młodszych I – III i klas starszych – IV – VIII. Jury przyznało także wyróżnienia. Pod uwagę wzięto następujące kryteria: poprawność językową, jakość wykonanej piosenki pod względem muzycznym, ogólne wrażenia artystyczne, interpretacje prezentowanych utworów oraz przesłanie artystyczne prezentacji.

        Zwycięzcami Festiwalu w kategorii klas I- III zostali:

        1. Karolina Nadaj – klasa III a

        2. Julia Trela, Julia , Oliwia Bielicka, Oliwia – klasa II

        3. Maja Janiec, Natasza Wlazło, Edyta Piera – klasa III b

        Wyróżnienie przyznano Mai Olejnik z klasy I.

        Zwycięzcami Festiwalu w kategorii klas IV – VIII zostali:

        1. Joanna Pokorska – klasa VI a

        2. Olimpia Błoch i Marcel Błoch – rodzeństwo z klas VI b i V a

        3. Oliwia Cieplucha z klasy VI

        Wyróżnienia otrzymali: Ada Maślanka z klasy VI a i Bartosz Nadaj z klasy Va.

        Dyrekcja szkoły wraz z organizatorkami obchodów Europejskiego Dnia języków wręczyli wszystkim uczestnikom, zwycięzcom i wyróżnionym dyplomy i słodkości, a nagrody dla najlepszych uczestników festiwalu zostaną wręczone przy najbliższej okazji.

        Obchody Europejskiego Dnia Języków w naszej placówce przebiegały w wyjątkowo wesołym nastroju, dzięki naszym uczniom, którzy przedstawili wszystkim zebranym na uroczystości swoje umiejętności językowe i talent wokalny.

        Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na stronie internetowej i FB szkoły. Brawo Wy Kochani. Mamy nadzieję, że choć trochę zachęciłyśmy Was - Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowania zalet różnorodności językowej. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy dzisiaj tę różnorodność nam przedstawili i wierzymy, że spotkamy się już za rok, na podobnym Festiwalu. 

        Organizatorki Festiwalu:

        Agnieszka Jaroniek

        Gabriela Muszyńska

        GALERIA

         


        W ramach obchodów Europejskiego (Międzynarodowego) Dnia Języków uczniowie klas IV – VIII (moje grupy pozdrawiam! )wykonywali na lekcjach języka angielskiego plakaty promujące naukę języków obcych. Rozmawialiśmy również o różnych sposobach wykorzystania zdobytej wiedzy i umiejętności językowych w życiu pozaszkolnym. Mamy BARDZO utalentowaną młodzież – gratulacje dla rodziców . Dzięki pomocy w wyborze Pani Grażyny Banaszczak – naszego Guru od uzdolnień plastycznych nagrody i wyróżnienia dostali:

        I nagroda - Oliwia Tuszyńska i Małgorzata Smuklerz

        II nagroda - Maria Jaroniek i Oliwia Frydrych

        III nagroda - Klaudia Siuto

        Wyróżnienie - Norbert Chrustowski i Konrad Michałus

        Wyróżnienie - Przemysław Król

        Wszystkie prace konkursowe zawisły w klasie języka angielskiego – chętnych zapraszamy do obejrzenia wystawy . Danuta Skalska

         GALERIA


        Nasza Szkoła w tym roku bierze udział w ogólnopolskiej kampanii  BohaterON,
        mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników  Powstania Warszawskiego.


           WITAJ SZKOŁO!   

        2 września rozpoczął się rok szkolny 2019/2020 

        GALERIA


         

        Inauguracja roku szkolnego  2019/2020 odbędzie się  w poniedziałek  2 września 2019r.
        według następującego harmonogramu:

        8.00 msza święta w kościele parafialnym

        9.00 uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w sali gimnastycznej naszej placówki

         spotkania z wychowawcami klas

        Harmonogram przywozów

         


        Drodzy Uczniowie, Szanowni Nauczyciele i Rodzice, Pracownicy Szkoły.
        Niezwykle miło nam powitać Państwa w nowym roku szkolnym 2019/2020.

        Przed Wami kolejne dziesięć miesięcy nowych zadań i wyzwań. Będzie to czas wytężonej pracy, zdobywania wiedzy, nowych doświadczeń, realizowania planów i rozwijania pasji.
        Wszystkim naszym Uczniom, a szczególnie tym, którzy dzisiaj rozpoczynają przygodę 
        z nauką, życzymy aby spełniły się Wasze marzenia o szkole a zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie wielu sukcesów. Pragniemy aby szkoła była dla Was miejscem, w którym będziecie się czuli bezpiecznie
        i do którego z chęcią będziecie przychodzić.
        Wszystkim Rodzicom i Opiekunom naszych uczniów, życzymy cierpliwości i konsekwencji
        w wychowywaniu młodego pokolenia oraz licznych miłych przeżyć związanych z osiągnięciami Waszych podopiecznych.
        Nauczycielom życzymy, aby był to rok pełen sukcesów, a codzienne zaangażowanie i wysiłek, który wniesiecie w pracę, dał wszystkim dużo satysfakcji i wymierne efekty edukacyjne. 
        Pracownikom administracji i obsługi  składamy życzenia spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości i wyrozumiałości dla nas wszystkich.

        Dyrekcja
        Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarnocinie